[10]   MÁM SI OBJEDNAŤ OSOBNÝ HOROSKOP?

Kedysi bolo zostavenie horoskopu pomerne pracnou záležitosťou. Potrebovali ste k tomu množstvo tabuliek a navyše - nebolo to také triviálne, aby to zvládol ktokoľvek. Dnes je to už inak. Potrebné výpočty urobí za Vás počítač behom okamihu. Potom astrológ zostaví príslušný výklad. To väčšinou zaberie aj skúsenému človeku viac ako štyri hodiny, nezriedka aj osem hodín. Výsledkom by mal byť viacstranový horoskop, ktorý neobsahuje zásadné protirečenia a vystihne to, čo je (podľa astrológie) pre daného človeka podstatné. Pokiaľ ide o finančnú stránku, tak z hľadiska času, stráveného nad rozborom, sa zdá byť 500-1000 Sk za horoskop primeraná suma.

Problém je v tom, že aj počítačový program dokáže vygenerovať aký-taký výklad. Ten síce len navŕši na seba bez ladu a skladu preddefinované významy k jednotlivým aspektom, ale ako základná informácia poslúži. Žiaľ, mnoho "astrológov" Vám pošle práve horoskop tohoto druhu, čím za pár minút práce zinkasuje Vašich niekoľko sto korún. Ak Vám stačí takýto "hrubý" horoskop, potom radšej ušetrite svoje peniaze a navštívte stránku stary.astromat.cz. Stačí tu zadať údaje narodenia a ihneď uvidíte svoj horoskop aj s českým výkladom.

Väčšina astrologických stránok poskytuje aj možnosť objednávky individualizovaných horoskopov. Ak Vás zaujíma, ako asi vyzerajú naše astrologické výklady k času narodenia, prečítajte si osobný horoskop, ktorý sme zostavili pre údaje Billa Gatesa. K dispozícii je aj príklad predpovede do konca nasledujúceho roka a ukážka partnerského horoskopu. Ktorýkoľvek typ horoskopu si môžete objednať.

Neodrádzame Vás od horoskopov. Ľudia si predsa nekupujú len veci, ktoré potrebujú, občas si dožičia aj nejakú bláznivosť. Ak oželiete pár sto korún, ste zvedavý, čo by o Vás povedala tradičná astrológia a kvôli výsledku nebudete skákať z okna, potom si pokojne doprajte individualizovaný horoskop od skúseného astrológa. Ten do výsledného rozboru vnesie trochu vlastnej inteligencie, schopnosti syntézy, štylizačného umenia a intuície.

Nekupujte však mačku vo vreci. Dobre si zistite, komu a za čo posielate peniaze. Dvojnásobne to platí, ak máte málo peňazí a veľa vážnych problémov. S najväčšou pravdepodobnosťou Vám astrológia príliš nepomôže a navyše sa môžete stať vhodnou obeťou pre podvodníkov.

©  Články o astrológii - AstroTouch