Horoskop Ryby Ryby v septembri 2023

Venuša (Lev) sa začína pohybovať priamo (nedeľa) 03. 9. 2023
Jupiter (Býk) sa začína pohybovať retrográdne (pondelok) 04. 9. 2023
Slnko (Panna) konjunkcia (Panna) Mesiac (nov) (piatok) 15. 9. 2023
Merkúr (Panna) sa začína pohybovať priamo (piatok) 15. 9. 2023
Slnko (Panna) vstupuje do znamenia Váhy (jesenná rovnodennosť) (sobota) 23. 9. 2023
Slnko (Váhy) opozícia (Baran) Mesiac (spln) (piatok) 29. 9. 2023

V istom zmysle prežívate najšťastnejší mesiac tohto roka. Vrcholí obdobie, počas ktorého ste značné množstvo energie investovali do partnerských vzťahov. Zrejme nechýbala ani romantika, ale určite mala v sebe veľa vášne a občas dokonca výbušnosť a konfliktnosť. Vo vašom dome partnerstva je ešte stále rušno. Preto počas prvých troch týždňov buď stretnete novú lásku, alebo oživíte svoje súčasné partnerstvo.

Najmä v dňoch okolo 15. septembra je zvýšená šanca dosiahnuť krásny obrat vo veciach lásky. Ak ste doteraz váhali, teraz sa už naozaj musíte chopiť iniciatívy.

V záverečnom týždni sa Slnko a Mars stretnú v 8. dome. To vás s definitívnou platnosťou prinúti zamyslieť sa nad peniazmi, alebo majetkom, ktoré sú zdieľané spoločne s niekým iným. Výnimočná kozmická podpora je prísľubom, že sa vám koncom septembra, alebo začiatkom októbra začne výrazne dariť vo finančných záležitostiach, pôžičkách, investíciách, alebo pri uzatvorení úspešných obchodov.

Finančné záležitosti sú akcentované aj splnom Mesiaca 29. septembra v dome peňazí. Tento spln naznačuje, že prídete o zdroj časti svojich príjmov. Nemajte však strach - ako sa nasledujúci mesiac ukáže, umožní vám to objaviť lákavé nové možnosti.

Zhrnutie:
Témou číslo jedna je najprv partnerstvo a neskôr majetok...

Ryby v roku 2023

Pozrieme sa najprv na súčasný vzťah najvzdialenejších planét k vášmu horoskopu. Ide o Pluto, NeptúnUrán. Tie podľa astrológie určujú dlhodobé (niekoľkoročné) trendy, ktoré nás sprevádzajú našimi životmi.

Explanéta Pluto je v znamení Kozorožca až do roku 2024. Pre vás to znamená dlhodobý dôraz na záležitosti astrologického domu priateľstva. Ten súvisí s priateľmi, spoločenským životom, ale aj s ideálmi a nádejami. Vaše sny a ambície sa postupne transformujú do podôb, ktoré majú málo spoločného s tým, po čom ste túžili kedysi. Aj priateľstvá prechádzajú premenou. Niektoré zanikajú, iné sú stále intenzívnejšie. Počas uvedených rokov sa častejšie zapájate do činnosti nejakej komunity, či spoločenstva a to vás naplní pocitom užitočnosti. Ale tam, kde je Pluto, je vždy aj istá miera demagógie a fanatizmu. Snažte sa udržať si odstup.

Neptún je na niekoľkoročnej púti vaším znamením. To z vás robí bytosť s ešte väčšou dávkou citlivosti, empatie, idealizmu. Praktické stránky života vám pripadajú príliš nudné a únavné. Pokiaľ ide o sebarealizáciu, občas sa dostaví pocit neistoty, dezorientácie, ale aj idealizmu a nových nádejí.

Urán bude od marca 2019 do júla 2025 v Býkovi, čo je v prípade vášho horoskopu znamenie domu komunikácie. Myslíte nekonvenčne a intenzívne sa venujete nejakej forme komunikácie, či už ide o oblasť školstva, administratívy, alebo to súvisí s publikovaním, médiami, či progresívnymi komunikačnými prostriedkami. Zmeny sa dotýkajú aj kontaktov s bezprostredným okolím. Súrodenci, priatelia, susedia a spolupracovníci hrajú vo vašom živote stále dôležitejšiu úlohu.

A teraz sa už venujme podrobnejšie roku 2023. Pozrime sa na SaturnJupiter. Kombinovaný vplyv týchto planét má najväčší význam pri určovaní základných trendov nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Saturn po viac ako dvoch rokoch vo Vodnárovi zmení v marci znamenie a presunie sa do Rýb. Budete musieť čeliť neľahkým, ale užitočným životným lekciám. Saturn vás podnieti k vážnym úvahám nad sebou, nad tým, čo ste doteraz dosiahli. Prináša obdobia vážnej, možno až frustrujúcej introspekcie. Pracujete na svojom rozvoji ešte intenzívnejšie, ako doteraz, alebo sa púšťate aj za cenu obetí do realizácie nejakých zásadných osobných rozhodnutí. Tento rok je vhodný na doplnenie vzdelania, zodpovedne uváženú zmenu zamestnania, založenie rodiny, výchovu detí, vybudovanie domova a podobné významné kroky.
Jupiter je do polovice mája v Baranovi a potom prejde na dvanásť mesiacov do znamenia Býka. To vám zaručuje, že finančnou núdzou rozhodne trpieť nebudete. Jupiter vo vás vyvoláva dojem, že stať sa milionárom nie je žiadny problém. Na cudzie zdroje sa síce spoľahnúť nemôžete, ale zdá sa, že pri troche ostražitosti dokážete teraz zarobiť obrovskú kopu peňazí vďaka vlastným schopnostiam. Je to ale krátkodobá príležitosť - máte na to čas len do polovice mája. Nezabudnite si potom z tej kopy peňazí odložiť na horšie časy.
V máji Jupiter prejde do znamenia Býka. Vďaka tomu bude ďalšie obdobie patriť najmä ľuďom z vášho najbližšieho okolia. Susedia, súrodenci, kamaráti z detstva - strávite s nimi veľa času a užijete si to, ako nikdy doteraz.

A na záver ešte raz - čo ÁNO a čo NIE v roku 2023:

©  Aktuálne mesačné horoskopy - AstroTouch