Horoskop Rak Rak v septembri 2023

Venuša (Lev) sa začína pohybovať priamo (nedeľa) 03. 9. 2023
Jupiter (Býk) sa začína pohybovať retrográdne (pondelok) 04. 9. 2023
Slnko (Panna) konjunkcia (Panna) Mesiac (nov) (piatok) 15. 9. 2023
Merkúr (Panna) sa začína pohybovať priamo (piatok) 15. 9. 2023
Slnko (Panna) vstupuje do znamenia Váhy (jesenná rovnodennosť) (sobota) 23. 9. 2023
Slnko (Váhy) opozícia (Baran) Mesiac (spln) (piatok) 29. 9. 2023

Prvé tri týždne sú orientované na 3. dom, ktorý symbolizuje komunikáciu, cestovanie na krátke vzdialenosti, blízke medziľudské kontakty. V tomto dome máte teraz Slnko a to znamená, že pomaly vrcholí obdobie, ktoré bolo pomerne náročné z hľadiska komunikácie s ľuďmi. Nechýba impulzívnosť a útočnosť. A pritom toľko vecí treba ešte zariadiť a dohodnúť... Popritom si však určite nájdete čas pre svojich blízkych. Čaká vás množstvo rozhovorov. Dohovorte si stretnutie so starými priateľmi, alebo súrodencom, prípadne si urobte výlet.

V závere mesiaca sa Slnko stretne s Marsom v dome domova. To potvrdzuje, že domov a rodina sa s mimoriadnou naliehavosťou pretlačia na prvé miesto.

Nezabúdajme na spln Mesiaca koncom septembra, ktorý prinesie výpoveď v zamestnaní, alebo aspoň ukončenie istej pracovnej etapy. Táto záležitosť sa opäť významným spôsobom premietne aj do vášho rodinného života.

Zhrnutie:
Prežívate rušné, komunikatívne obdobie. Priatelia z detstva, súrodenci, rodičia a starí rodičia - to je teraz stred vášho vesmíru.

Rak v roku 2023

Pozrieme sa najprv na súčasný vzťah najvzdialenejších planét k vášmu horoskopu. Ide o Pluto, NeptúnUrán. Tie podľa astrológie určujú dlhodobé (niekoľkoročné) trendy, ktoré nás sprevádzajú našimi životmi.

Explanéta Pluto je v znamení Kozorožca až do roku 2024. Pre vás to znamená dlhodobý dôraz na záležitosti astrologického domu partnerstva. Manželstvo, alebo nejaký iný vzťah prechádza výraznou transformáciou. Táto pozícia hovorí tiež o tendencii ocitať sa počas uvedených rokov vo vzťahoch, ktoré sú stretnutiami silných osobností a sú poznamenané neustálym bojom o dominanciu. Je nutné snažiť sa o otvorenú komunikáciu, lebo potláčané vášne môžu mať deštruktívne dôsledky. Pluto v siedmom dome hovorí aj o vzťahu k verejnosti. Láka vás vyjadrovať sa k celospoločenským problémom a zaradiť sa do sveta slávnych a mocných.

Neptún v znamení Rýb je na niekoľkoročnej púti domom filozofie. Je to dom, tradične spájaný s vyšším vzdelaním, poznávaním, cestovaním. Čas, keď je Neptún v dome filozofie, je časom snívania a idealizmu, spoznávania mystických učení, či neobvyklých náboženstiev. Od materialistických postojov sa začínate odvracať. Duchovné hľadisko vás stále výraznejšie ovplyvňuje pri prehodnocovaní doterajšieho života. Rak patrí k citlivým vodným znameniam, ale s Neptúnom v deviatom dome je jeho prístup k životu ešte poetickejší a duchovnejší.

Urán je od marca 2019 do júla 2025 v znamení Býka, čo je u vás symbol domu priateľstva. Vaše ambície a túžby sa počas týchto rokov nepredvídateľne menia. Aj niektoré staré priateľstvá dostanú prekvapivé, v istých prípadoch až bizarné podoby. Váš spoločenský život sa stáva mimoriadne rušným.

A teraz sa už venujme podrobnejšie roku 2023. Pozrime sa na SaturnJupiter. Kombinovaný vplyv týchto planét má najväčší význam pri určovaní základných trendov nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Saturn bude až do marca 2023 vo Vodnárovi. Potom sa presunie do Rýb, aby vám priniesol obdobie tvrdých skúšok životných postojov. Ryby (vo vašom horoskope dom filozofie) bývajú tradične spájané s náboženstvom, cestovaním, cudzími krajinami, vyšším vzdelaním, právnymi záležitosťami, etikou a morálkou. Pokiaľ ide o exotickú dovolenku, tento rok by ste ju možno mohli aj vynechať. Ak už zahraničné cesty, tak hlavne za prácou, či štúdiom a nečakajte, že pôjde všetko ako po masle.
Najšťastnejšia z planét, Jupiter, je do polovice mája v Baranovi a potom prejde na dvanásť mesiacov do znamenia Býka. Znamenie Barana súvisí u vás najmä s desiatym astrologickým domom - domom kariéry. Prežívate jedno z najúspešnejších období vášho života, pokiaľ ide o kariéru, alebo zlepšenie spoločenského postavenia. Cestujte za prácou, ale len ak je to nevyhnutné a využite, že sú vám vplyvné autority naklonené, neodmietajte ponúkajúce sa príležitosti a zužitkujte do mája všetky svoje znalosti a skúsenosti.
Potom Jupiter prejde do znamenia Býka, symbolizujúceho u vás jedenásty astrologický dom - dom priateľstva. Dostanete sa do centra spoločenského diania. Okruh vašich známych sa rozšíri o nové, zaujímavé tváre. Aj starí priatelia sa opäť vynoria.

A na záver ešte raz - čo ÁNO a čo NIE v roku 2023:

©  Aktuálne mesačné horoskopy - AstroTouch