Horoskop Panna Panna v septembri 2023

Venuša (Lev) sa začína pohybovať priamo (nedeľa) 03. 9. 2023
Jupiter (Býk) sa začína pohybovať retrográdne (pondelok) 04. 9. 2023
Slnko (Panna) konjunkcia (Panna) Mesiac (nov) (piatok) 15. 9. 2023
Merkúr (Panna) sa začína pohybovať priamo (piatok) 15. 9. 2023
Slnko (Panna) vstupuje do znamenia Váhy (jesenná rovnodennosť) (sobota) 23. 9. 2023
Slnko (Váhy) opozícia (Baran) Mesiac (spln) (piatok) 29. 9. 2023

Tento mesiac patrí k najlepším v roku. Slnko je vo vašom znamení, čo mimoriadne praje každej vašej iniciatíve. Zdá sa, že vrcholí niekoľkotýždňové obdobie, počas ktorého vynakladáte veľa energie na seba, svoj vzhľad a záujmy. Ešte stále je vhodná doba na vylepšenie šatníka, účesu a pod.

Koncom septembra Slnko prejde za Marsom do domu peňazí. Všetko nasvedčuje tomu, že začne dlhšie obdobie, počas ktorého vynaložíte veľa energie na finančné a majetkové záležitosti. S veľkým entuziazmom sa pustíte do zarábania peňazí.

Ak chcete požiadať o zvýšenie platu, urobte to v záverečnom týždni. Prípadne naštartujte nový projekt. Takmer určite bude finančne úspešný.

Spomeňme aj spln Mesiaca koncom septembra v 8. dome. Spln je symbolom smrti a znovuzrodenia. Dvojnásobne to platí o splne v 8. dome. To len potvrdzuje, že končí určitá etapa vášho života. A aj podľa tohto znaku sa zdá, že to celé súvisí s istými finančnými záležitosťami. Nemajte však z toho strach: Každý koniec je zároveň začiatkom niečoho nového.

Zhrnutie:
Počas prvých troch týždňov intenzívne pracujete na svojej premene. Ku koncu mesiaca vykročíte do života s väčším sebavedomím a s novými osobnými rozhodnutiami. Patrí k nim aj snaha o zlepšenie finančnej situácie.

Panna v roku 2023

Pozrieme sa najprv na súčasný vzťah najvzdialenejších planét k vášmu horoskopu. Ide o Pluto, NeptúnUrán. Tie podľa astrológie určujú dlhodobé (niekoľkoročné) trendy, ktoré nás sprevádzajú našimi životmi.

Pluto (ex-planéta, spájaná so zánikom a znovuzrodením) zostane až do roku 2024 v znamení Kozorožca. Prináša vám to dlhodobý dôraz najmä na záležitosti piateho domu - domu potešenia. Znamená to hravosť, ale aj sklony k hazardovaniu. A tak sa môže stať, že svoje ťažko zarobené peniažky necháte v kasíne, alebo stratíte pri riskantných investíciách. Aj téma detí je na mnoho rokov dôležitou súčasťou vášho života. A v neposlednom rade piaty dom súvisí s fyzickým potešením. Znamená to intenzívne vzťahy plné vášne a žiarlivosti.

Neptún je v znamení Rýb a v rámci vášho horoskopu v dome partnerstva. Pozícia Neptúnu v tomto sektore sa zvykne vykladať rôzne. Napríklad tak, že sa z vás na niekoľko rokov stáva veľký romantik. Je to skvelé, ak máte po svojom boku dokonale duchovne spriaznenú bytosť. V iných prípadoch je ale výsledkom silná psychická pripútanosť k nevhodnému partnerovi/partnerke, alebo niečo podivné, tajnostkárske, či škandalózne vo vzťahu. V každom prípade bude nasledujúce roky váš život do určitej miery riadený zmenami a nejasnosťami v partnerských vzťahoch. Platí to o súkromných, ale neraz aj o pracovných spojenectvách.

Urán bude od marca 2019 do júla 2025 v znamení Býka. Tým sa k slovu dostáva deviaty dom vášho horoskopu - dom filozofie. Nevyspytateľný Urán v tejto pozícii zameriava svoje revolučné správanie k vyšším ideálom, právu, filozofii a cestovaniu. Signalizuje posun k pokrokovejšej, liberálnejšej životnej filozofii. Pokiaľ ide o cestovanie, uvedené roky môžu priniesť dlhé, dobrodružné výlety na vzdialené a exotické miesta.

A teraz sa už venujme podrobnejšie roku 2023. Pozrime sa na SaturnJupiter. Kombinovaný vplyv týchto planét má najväčší význam pri určovaní základných trendov nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Saturn bude do začiatku marca 2023 vo Vodnárovi a potom sa presunie do Rýb. Saturn v astrologických domoch, to je vždy dvoj-trojročné veľké upratovanie v nejakej sfére života. Tentokrát signalizuje obdobie, ktoré je trochu náročnejšie v oblasti pracovných, ale najmä súkromných vzťahov. Spolužitie zvyčajne nie je len celoživotnou prechádzkou ružovou záhradou. Niekedy treba prevziať viac práce a zodpovednosti na svoje plecia, lebo partner/partnerka nie je práve v optimálnom životnom období. A ak sa inak nedá, je nutné celú kapitolu nadobro uzavrieť. Keď budete mať túto Saturnovu skúšku za sebou, výsledkom bude úplne nový, alebo staronový vzťah, ktorý bude do budúcnosti veľkým prísľubom.
Jupiter je do polovice mája v Baranovi, súvisiacom u vás najmä s ôsmym astrologickým domom - domom sexu a peňazí iných ľudí. Jupiter dodá iskru sexuálnemu životu. Okrem toho vám umožní priaznivo vyriešiť nejaké problémy s dedičstvom, alebo majetkom, ktorý nepatrí len vám. Ak je to z hľadiska vašej kariéry dôležité, alebo túžite po ďalšom poznávaní, môžete získať štipendium, grant, sponzorstvo, či inú finančnú pomoc.
To by sa vám mohlo hodiť, veď v máji Jupiter prejde do znamenia Býka, aby vám pripravil intelektuálne, alebo cestovateľské dobrodružstvá. Bude vás lákať k rozširovaniu obzorov. Učte sa nové veci (alebo učte druhých), poznávajte, cestujte. Obdobie máj 2023 - máj 2024 vám k tomu poskytne skvelé príležitosti.

A na záver ešte raz - čo ÁNO a čo NIE v roku 2023:

©  Aktuálne mesačné horoskopy - AstroTouch