Horoskop Baran Baran v septembri 2023

Venuša (Lev) sa začína pohybovať priamo (nedeľa) 03. 9. 2023
Jupiter (Býk) sa začína pohybovať retrográdne (pondelok) 04. 9. 2023
Slnko (Panna) konjunkcia (Panna) Mesiac (nov) (piatok) 15. 9. 2023
Merkúr (Panna) sa začína pohybovať priamo (piatok) 15. 9. 2023
Slnko (Panna) vstupuje do znamenia Váhy (jesenná rovnodennosť) (sobota) 23. 9. 2023
Slnko (Váhy) opozícia (Baran) Mesiac (spln) (piatok) 29. 9. 2023

Prvé týždne sú orientované na dom zdravia a práce. Už v auguste ste vynaložili veľa energie na pracovné a zdravotné záležitosti. Toto obdobie začiatkom mesiaca vyvrcholí. September je ako stvorený pre vytrvalý pracovný maratón, ale aj pre definitívne vyriešenie nejakého zdravotného problému, prípadne zlepšenie kondície.

Skvelou správou je, že tento mesiac budú Barani mimoriadne aktívni aj v láske, keďže vaša vládnuca planéta, Mars, bude prechádzať domom partnerstva.

Koniec mesiaca, keď nielen Mars, ale aj Slnko bude v dome partnerstva, bude patriť naozaj len a len láske a partnerským záležitostiam. Partner/partnerka sa môže tešiť vašej zvýšenej pozornosti. Ak nikoho nemáte, je práve čas na novú známosť.

Osobné záležitosti akcentuje aj spln Mesiaca koncom septembra vo vašom znamení, ktorý uzatvorí určitú etapu vo vašom súkromnom živote.

Zhrnutie:
Vyzerá to tak, že tento mesiac vás vyprovokuje k zásadným zmenám v životnom štýle. Zdravie, kondícia a láska - to sú témy, ktoré vás pohltia.

Baran v roku 2023

A teraz sa už venujme podrobnejšie roku 2023. Pozrime sa na SaturnJupiter. Kombinovaný vplyv týchto planét má najväčší význam pri určovaní základných trendov nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Saturn po viac ako dvoch rokoch vo Vodnárovi zmení v marci znamenie a presunie sa do Rýb. Tie sú u vás symbolom dvanásteho domu - domu podvedomia. To znamená, že poznávate také stránky života, ktorým ste sa kedysi vyhýbali. Stretnutia s inými ľuďmi sa snažíte obmedziť na minimum. A ak aj nevolíte samotu, tak sa zaujímate najmä o ľudí, ktorých ste kedysi ignorovali - o ľudí na okraji spoločnosti, alebo umelecky, či duchovne zameraných. V istom zmysle uzatvárate jeden z dlhých životných cyklov. Treba dokončiť veci nedokončené a vysporiadať sa s utajovanými problémami (či už zdravotnými, alebo inými), ktoré postupne prerazili na povrch. Až to budete mať všetko za sebou, vstúpite do novej, zrelšej životnej etapy.
Jupiter je do polovice mája v Baranovi a potom prejde na dvanásť mesiacov do znamenia Býka. Šťastný Jupiterov vplyv sa vo vašom znamení sústredí na veľkorysé osobné plány. Budete cestovať, alebo opäť študovať, či objavovať. Dočkáte sa ocenenia a úspechu. Prvé mesiace roku 2023 predstavujú obdobie, plné túžby po ďalšom pokroku, osobnom rozvoji, oslobodení sa, cestovaní. Otvorili sa vám oči a s veľkým optimizmom a odvahou sa púšťate do uskutočňovania svojich nových plánov.
Májový presun Jupitera do Býka vám sľubuje, že finančnou núdzou v ďalších mesiacoch rozhodne trpieť nebudete. Jupiter vo vás vyvoláva dojem, že stať sa milionárom nie je žiadny problém. Na cudzie zdroje sa síce spoľahnúť nemôžete, ale zdá sa, že pri troche ostražitosti dokážete teraz zarobiť obrovskú kopu peňazí vďaka vlastným schopnostiam. Je to ale krátkodobá príležitosť - máte na to len rok. Nezabudnite si potom z tej kopy peňazí odložiť na horšie časy.

A na záver ešte raz - čo ÁNO a čo NIE v roku 2023:

©  Aktuálne mesačné horoskopy - AstroTouch