Horoskop Strelec Strelec vo februári 2024

Merkúr (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (pondelok) 05. 2. 2024
Slnko (Vodnár) konjunkcia (Vodnár) Mesiac (nov) (piatok) 09. 2. 2024
Mars (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (utorok) 13. 2. 2024
Venuša (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (piatok) 16. 2. 2024
Slnko (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (pondelok) 19. 2. 2024
Merkúr (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (piatok) 23. 2. 2024
Slnko (Ryby) opozícia (Panna) Mesiac (spln) (sobota) 24. 2. 2024

Začiatkom februára je ešte Mars vo vašom dome peňazí. Tým sa pomaly uzatvára niekoľkomesačné obdobie, počas ktorého ste vynakladali veľa energie na finančné a majetkové záležitosti. Plní entuziazmu ste sa pustili do zarábania peňazí. Teraz pravdepodobne neodoláte a pripravíte svojim blízkym bohaté prekvapenie.

Aj podľa umiestnenia ďalších planét to vyzerá, že začína pomerne dlhé rušné obdobie. V 3. dome, ktorý symbolizuje komunikáciu, cestovanie na krátke vzdialenosti, blízke medziľudské kontakty, máte teraz Slnko, ku ktorému sa pomaly pridáva Mars. Čaká vás množstvo záležitostí, ktoré bude treba zorganizovať a vybaviť. Dohodnite si stretnutie so starými priateľmi, alebo súrodencom, urobte si výlet, alebo si vychutnajte Valentínsku atmosféru.

Tretí dom súvisí aj so vzdelaním a to vás dostáva do premýšľavej nálady. Čelíte pokušeniu doplniť si vzdelanie, alebo sa začať učiť, či poznávať niečo úplne nové.

Niektorí z vás oprašujú ešte ambicióznejšie životné sny. Ak ste napríklad kedysi túžili písať, teraz nastal ten správny čas. Sformulujte svoje nápady, pocity, názory, skúsenosti, či objavy a publikujte ich.

V závere mesiaca sa Slnko presunie do domu domova. Mnohí z vás sa rozhodnú tráviť so svojimi blízkymi viac času, iní zase iniciatívne navrhnú veľkorysé zmeny ohľadne bývania.

Zhrnutie:
Témou februára je komunikácia. Čaká vás rekordné množstvo dôležitých aj nezáväzných stretnutí a rozhovorov. Záver mesiaca potom prinesie zmeny, ktoré ovplyvnia rodinný život.

Strelec v roku 2024

Pozrieme sa najprv na súčasný vzťah najvzdialenejších planét k vášmu horoskopu. Ide o Pluto, NeptúnUrán. Tie podľa astrológie určujú dlhodobé (niekoľkoročné) trendy, ktoré nás sprevádzajú našimi životmi.

Pluto je v Kozorožcovi až do roku 2024. Kozorožec je znamením vášho druhého domu - domu peňazí. Schopnosť Pluta inovovať a transformovať preto dlhodobo ovplyvňuje hodnotový systém. Peniaze sa vám môžu zdať najdôležitejšie v živote a o niekoľko rokov - naopak - najmenej dôležité. Vo finančných záležitostiach dochádza k výrazným extrémom. Snahy o nie celkom legálny zisk by mohli spôsobiť, že o všetko prídete. Vytrvalosťou a húževnatosťou ale môžete aj veľa získať. Pokiaľ ide o životné hodnoty, postupne opúšťate povrchnosť, aby ste objavili kvalitu, intenzitu a hĺbku.

Neptún je na niekoľkoročnej púti štvrtým domom vášho horoskopu - domom domova. Je tu dôraz na blízkych ľudí - v tomto kontexte najmä na rodinu. V žiadnom vašom životnom období nebudete vnímať tému rodiny a súkromia tak citlivo, ako v týchto rokoch. Pokiaľ ide o rodinné záležitosti a bývanie, dostávate sa občas do zamotaných situácií. V súvislosti s deťmi, rodičmi, alebo inými rodinnými príslušníkmi prinesiete nemalé obete.

Urán je od marca 2019 do júla 2025 v znamení Býka, čo je u vás znamenie domu práce a zdravia. Stanete sa priekopníkom v otázkach pracovného režimu, zdravia, stravovania a všeobecne životného štýlu. Prípadné zdravotné problémy by mohli súvisieť s prepracovanosťou, stresom a nespokojnosťou. Rutina vás ubíja a núti vás hľadať nový životný rytmus.

A teraz sa už venujme podrobnejšie roku 2024. Pozrime sa na SaturnJupiter. Kombinovaný vplyv týchto planét má najväčší význam pri určovaní základných trendov nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Saturn sa tento rok nepohne zo znamenia Rýb. Vďaka tomu sa pre vás rodina stane absolútnou prioritou. Osamostatňujete sa, alebo - naopak - vraciate sa doslova, či symbolicky k svojim rodičom, alebo starým rodičom. Starostlivosť o rodičov, alebo zabezpečenie, či vylepšenie bývania, si vyžiada viac energie, než ste čakali. V každom prípade bude nevyhnutné postaviť sa k tomu zodpovedne. Ak sa zároveň snažíte preraziť aj v kariére, tak sa musíte poriadne obracať.
Jupiter je do konca mája v Býkovi a potom prejde na dvanásť mesiacov do znamenia Blížencov. Práca vám pôjde od ruky, objavíte tú správnu diétu, zdravie vás prestane trápiť. Dosiahnete ideálny stav - zaujímavé pracovné projekty, žiadne vážne zdravotné problémy, zlepšenie kondície, chuť do jedla (pozor na to) a celkovo spokojnosť a radosť zo života. Človek môže za týchto podmienok aj zaspať na vavrínoch, uspokojiť sa s pracovnou pozíciou, ktorú má (čo môže, ale nemusí, byť dobré), prestať si strážiť stravu, spohodlnieť, pribrať pár kíl…
Koncom mája Jupiter prechodom do znamenia Blížencov naznačí pozitívny vývoj v medziľudských vzťahoch. Vďaka partnerovi/partnerke sa váš život stane bohatším a naučíte sa veľa nového aj o sebe. Pravdepodobne tu hovoríme o súkromnom partnerstve (vstup do manželstva, začiatok spolužitia, prípadne nová láska, alebo zintenzívnenie súčasného vzťahu). V niektorých prípadoch ale úlohu výnimočného partnerstva zohrá nové pracovné spojenectvo. Vstup do verejného života, sprevádzaný úspechom a popularitou, je ďalšou možnosťou.

A na záver ešte raz - čo ÁNO a čo NIE v roku 2024:

©  Aktuálne mesačné horoskopy - AstroTouch