Horoskop Ryby Ryby vo februári 2024

Merkúr (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (pondelok) 05. 2. 2024
Slnko (Vodnár) konjunkcia (Vodnár) Mesiac (nov) (piatok) 09. 2. 2024
Mars (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (utorok) 13. 2. 2024
Venuša (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (piatok) 16. 2. 2024
Slnko (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (pondelok) 19. 2. 2024
Merkúr (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (piatok) 23. 2. 2024
Slnko (Ryby) opozícia (Panna) Mesiac (spln) (sobota) 24. 2. 2024

Týždne, počas ktorých ste sa energicky zasadzovali za záujmy priateľov, alebo nejakej organizácie, pomaly vrcholia. Tento mesiac sa ale hlavne zameriate na duchovné aktivity a na svoj osobný rozvoj. Slnko je totiž vo vašom 12. dome - dome podvedomia a do rovnakého domu sa blíži aj Mars. Takýto silný dôraz na 12. astrologický dom spôsobí, že február sa zapíše medzi extrémne introspektívne, až meditatívne obdobia. Budete vyslovene utekať pred spoločnosťou. Čakajú vás chvíle symbolických návratov do minulosti, do detstva a rekapitulovanie uplynulého roka. Dajte si pozor aj na ohrozenie zdravia, prepracovanosť, prípadne nebezpečenstvo úrazu. Nejeden z vás sa bude musieť utiahnuť s aspirínom a teplým čajom do postele. Iní budú hľadať menej presvedčivé zámienky, aby sa mohli vyhnúť Valentínovskému komerčnému blázincu. Ak vás aj niečo osloví, tak to budú charitatívne akcie. Súcit a porozumenie pre tých menej šťastných sa vo vás prebudia s veľkou intenzitou a podnieti vás to aj ku konkrétnym činom.

Keď sa mesiac blíži ku koncu a Slnko prechádza do vášho znamenia, získate novú energiu a uvedomíte si dôležitosť venovať čas a pozornosť aj sebe. Bude vám jasné, že občas je potrebné staviť na svoj vlastný vzhľad, záujmy a osobný prospech.

Ryby v roku 2024

Pozrieme sa najprv na súčasný vzťah najvzdialenejších planét k vášmu horoskopu. Ide o Pluto, NeptúnUrán. Tie podľa astrológie určujú dlhodobé (niekoľkoročné) trendy, ktoré nás sprevádzajú našimi životmi.

Explanéta Pluto je v znamení Kozorožca až do roku 2024. Pre vás to znamená dlhodobý dôraz na záležitosti astrologického domu priateľstva. Ten súvisí s priateľmi, spoločenským životom, ale aj s ideálmi a nádejami. Vaše sny a ambície sa postupne transformujú do podôb, ktoré majú málo spoločného s tým, po čom ste túžili kedysi. Aj priateľstvá prechádzajú premenou. Niektoré zanikajú, iné sú stále intenzívnejšie. Počas uvedených rokov sa častejšie zapájate do činnosti nejakej komunity, či spoločenstva a to vás naplní pocitom užitočnosti. Ale tam, kde je Pluto, je vždy aj istá miera demagógie a fanatizmu. Snažte sa udržať si odstup.

Neptún je na niekoľkoročnej púti vaším znamením. To z vás robí bytosť s ešte väčšou dávkou citlivosti, empatie, idealizmu. Praktické stránky života vám pripadajú príliš nudné a únavné. Pokiaľ ide o sebarealizáciu, občas sa dostaví pocit neistoty, dezorientácie, ale aj idealizmu a nových nádejí.

Urán bude od marca 2019 do júla 2025 v Býkovi, čo je v prípade vášho horoskopu znamenie domu komunikácie. Myslíte nekonvenčne a intenzívne sa venujete nejakej forme komunikácie, či už ide o oblasť školstva, administratívy, alebo to súvisí s publikovaním, médiami, či progresívnymi komunikačnými prostriedkami. Zmeny sa dotýkajú aj kontaktov s bezprostredným okolím. Súrodenci, priatelia, susedia a spolupracovníci hrajú vo vašom živote stále dôležitejšiu úlohu.

A teraz sa už venujme podrobnejšie roku 2024. Pozrime sa na SaturnJupiter. Kombinovaný vplyv týchto planét má najväčší význam pri určovaní základných trendov nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Saturn sa tento rok nepohne z vášho znamenia. Budete musieť čeliť neľahkým, ale užitočným životným lekciám. Saturn vás podnieti k vážnym úvahám nad sebou, nad tým, čo ste doteraz dosiahli. Prináša obdobia vážnej, možno až frustrujúcej introspekcie. Pracujete na svojom rozvoji ešte intenzívnejšie, ako doteraz, alebo sa púšťate aj za cenu obetí do realizácie nejakých zásadných osobných rozhodnutí. Tento rok je vhodný na doplnenie vzdelania, zodpovedne uváženú zmenu zamestnania, založenie rodiny, výchovu detí, vybudovanie domova a podobné významné kroky.
Jupiter je do konca mája v Býkovi a potom prejde na dvanásť mesiacov do znamenia Blížencov. To, že Býk (u vás dom komunikácie) hostí najšťastnejšiu z planét, patrí k najlepším správam. Veľkorysý Jupiter vás bude lákať k občerstveniu vedomostí. Zopakujte si školské učivo, oprášte cudzie jazyky a obnovte kontakty s ľuďmi, ktorí sú vám najbližší - susedmi, súrodencami, dlhoročnými priateľmi. Strávite s nimi veľa času a užijete si to, ako nikdy doteraz.
Koncom mája sa šťastný Jupiter presunie do sféry domova. Rodina a otázky bývania sa dostanú do popredia a prípadné zmeny budú jednoznačne pozitívne.

A na záver ešte raz - čo ÁNO a čo NIE v roku 2024:

©  Aktuálne mesačné horoskopy - AstroTouch