Horoskop Rak Rak vo februári 2024

Merkúr (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (pondelok) 05. 2. 2024
Slnko (Vodnár) konjunkcia (Vodnár) Mesiac (nov) (piatok) 09. 2. 2024
Mars (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (utorok) 13. 2. 2024
Venuša (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (piatok) 16. 2. 2024
Slnko (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (pondelok) 19. 2. 2024
Merkúr (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (piatok) 23. 2. 2024
Slnko (Ryby) opozícia (Panna) Mesiac (spln) (sobota) 24. 2. 2024

Prvé týždne je ešte Mars vo vašom dome partnerstva. Vrcholí tým dlhšie obdobie, počas ktorého ste značné množstvo energie investovali do partnerských vzťahov. Zrejme nechýbala ani romantika, ale určite mala v sebe veľa vášne a občas dokonca výbušnosť a konfliktnosť. Ak to ešte stále platí, skúste presmerovať nadbytočnú energiu do športu, alebo fyzickej práce.

Tento mesiac je však najmä orientovaný na záležitosti 8. domu. Týmto domom totiž práve prechádza Slnko a neskôr aj Mars. 8. dom sa týka sexuálneho správania a peňazí, ktoré súvisia s inými ľuďmi. Nárast sexuálnej energie je s takouto výraznou kozmickou podporou dosť pravdepodobný. Hlavne sa však počas nasledujúcich týždňov budete venovať nejakým záležitostiam, súvisiacim s dedičstvom, alebo majetkom, ktorý nepatrí len vám.

Neskôr vás začnú postupne zamestnávať aj iné veci, než len majetok a financie. So Slnkom v dome filozofie to vyzerá tak, že sa chystáte cestovať. Navštívite vzdialených príbuzných, alebo strávite časť mesiaca v exotickej cudzine. Aj tí z vás, ktorí nevytiahnu päty z domu, budú myšlienkami ďaleko. Konečne si nájdu čas na to, aby sa zahĺbili do cestopisu, či náučnej, alebo filozofickej literatúry. A niektorí z vás budú musieť doháňať zameškané a február strávia s učebnicami a skriptami.

Zhrnutie:
Tento mesiac musíte zariadiť isté majetkové záležitosti. Až koncom februára dostanete možnosť uniknúť a objaviť nové zážitky a nové obzory.

Rak v roku 2024

Pozrieme sa najprv na súčasný vzťah najvzdialenejších planét k vášmu horoskopu. Ide o Pluto, NeptúnUrán. Tie podľa astrológie určujú dlhodobé (niekoľkoročné) trendy, ktoré nás sprevádzajú našimi životmi.

Explanéta Pluto je v znamení Kozorožca až do roku 2024. Pre vás to znamená dlhodobý dôraz na záležitosti astrologického domu partnerstva. Manželstvo, alebo nejaký iný vzťah prechádza výraznou transformáciou. Táto pozícia hovorí tiež o tendencii ocitať sa počas uvedených rokov vo vzťahoch, ktoré sú stretnutiami silných osobností a sú poznamenané neustálym bojom o dominanciu. Je nutné snažiť sa o otvorenú komunikáciu, lebo potláčané vášne môžu mať deštruktívne dôsledky. Pluto v siedmom dome hovorí aj o vzťahu k verejnosti. Láka vás vyjadrovať sa k celospoločenským problémom a zaradiť sa do sveta slávnych a mocných.

Neptún v znamení Rýb je na niekoľkoročnej púti domom filozofie. Je to dom, tradične spájaný s vyšším vzdelaním, poznávaním, cestovaním. Čas, keď je Neptún v dome filozofie, je časom snívania a idealizmu, spoznávania mystických učení, či neobvyklých náboženstiev. Od materialistických postojov sa začínate odvracať. Duchovné hľadisko vás stále výraznejšie ovplyvňuje pri prehodnocovaní doterajšieho života. Rak patrí k citlivým vodným znameniam, ale s Neptúnom v deviatom dome je jeho prístup k životu ešte poetickejší a duchovnejší.

Urán je od marca 2019 do júla 2025 v znamení Býka, čo je u vás symbol domu priateľstva. Vaše ambície a túžby sa počas týchto rokov nepredvídateľne menia. Aj niektoré staré priateľstvá dostanú prekvapivé, v istých prípadoch až bizarné podoby. Váš spoločenský život sa stáva mimoriadne rušným.

A teraz sa už venujme podrobnejšie roku 2024. Pozrime sa na SaturnJupiter. Kombinovaný vplyv týchto planét má najväčší význam pri určovaní základných trendov nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Saturn v Rybách prináša obdobie tvrdých skúšok životných postojov. Ryby (vo vašom horoskope dom filozofie) bývajú tradične spájané s náboženstvom, cestovaním, cudzími krajinami, vyšším vzdelaním, právnymi záležitosťami, etikou a morálkou. Pokiaľ ide o exotickú dovolenku, aj tento rok by ste ju možno mali radšej vynechať. Ak už zahraničné cesty, tak hlavne za prácou, či štúdiom a nečakajte, že pôjde všetko ako po masle.
Jupiter je do konca mája v Býkovi a potom prejde na dvanásť mesiacov do znamenia Blížencov. Svoj šťastný vplyv sústredí na spoločenské aktivity. Saturn vás tlačí do rozširovania obzorov a Jupiter vás navyše chce dostať do centra spoločenského diania. Spoločensky aktívne budú najmä prvé mesiace roka. Okruh vašich známych sa rozšíri o nové, zaujímavé prírastky. Aj starí priatelia sa opäť vynoria. A na starých, aj nových priateľov sa tento rok budete môcť obrátiť s akýmkoľvek problémom.
Potom sa atmosféra trochu zmení. Obdobie od začiatku júna využijete na introspekciu, sebapoznávanie a sebazdokonaľovanie. Budete častejšie vyhľadávať samotu. Vysporiadate sa s nejakým svojím potláčaným, alebo dokonca utajovaným problémom.

A na záver ešte raz - čo ÁNO a čo NIE v roku 2024:

©  Aktuálne mesačné horoskopy - AstroTouch