Horoskop Lev Lev vo februári 2024

Merkúr (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (pondelok) 05. 2. 2024
Slnko (Vodnár) konjunkcia (Vodnár) Mesiac (nov) (piatok) 09. 2. 2024
Mars (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (utorok) 13. 2. 2024
Venuša (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (piatok) 16. 2. 2024
Slnko (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (pondelok) 19. 2. 2024
Merkúr (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (piatok) 23. 2. 2024
Slnko (Ryby) opozícia (Panna) Mesiac (spln) (sobota) 24. 2. 2024

Počas uplynulých týždňov, až mesiacov, ste vynaložili veľa energie na pracovné a zdravotné záležitosti. Išlo najmä o prácu, ktorá si vyžiadala veľa síl a zároveň sústredenosti na detaily. Toto obdobie sa začiatkom februára uzatvorí.

Zároveň sa možno ukončí aj určitá etapa vo vašom osobnom živote. V danom okamihu to možno nevyhodnotíte ako to najlepšie, čo sa vám mohlo stať, ale verte, že ide o prvý krok k novým časom. Vo vzťahoch sa vám rozhodne bude mimoriadne dariť. V dome partnerstva máte totiž už od konca januára Slnko a pomaly sa tam blíži aj Mars. Preto tento mesiac buď stretnete novú lásku, alebo sa dokonca náhle rozhodnete pre manželstvo. Ak už patríte medzi šťastne zadaných, pravdepodobne sa opäť utvrdíte v tom, že vaša voľba partnera bola správna.

Láska je atraktívna téma, ale dom partnerstva nevypovedá len o súkromných, ale aj o ďalších partnerských vzťahoch. Preto mnohí z vás síce v srdcových záležitostiach nezaznamenajú pokrok, ale zato napríklad v pracovnej oblasti vytvoria neobyčajne perspektívne spojenie.

Po dvadsiatom Slnko prejde do ďalšieho znamenia a 8. domu vášho horoskopu. To vás prinúti zamyslieť sa nad záležitosťami 8. domu - peniazmi, alebo majetkom, ktoré sú zdieľané spoločne s niekým iným. Pôjde teda o dedičstvo, pôžičku, investíciu, alebo daňové záležitosti a pod. Daný astrologický dom však súvisí aj so sexuálnym správaním, čo by mohlo signalizovať aj zaujímavý erotický zážitok.

Zhrnutie:
V tomto období sa vaša myseľ takmer výlučne sústreďuje na lásku a partnerské vzťahy. Až ku koncu februára sa stane dôležitým aj iný aspekt: váš majetok a finančné záležitosti.

Lev v roku 2024

Pozrieme sa najprv na súčasný vzťah najvzdialenejších planét k vášmu horoskopu. Ide o Pluto, NeptúnUrán. Tie podľa astrológie určujú dlhodobé (niekoľkoročné) trendy, ktoré nás sprevádzajú našimi životmi.

Pluto je v znamení Kozorožca až do roku 2024 a prináša dlhodobo to isté posolsvo - dôraz na záležitosti šiesteho domu (domu zdravia a práce). S húževnatosťou, ktorá môže občas prerásť až do posadnutosti sledujete svoj zdravotný stav a snažíte sa optimalizovať pracovné podmienky a celkový životný štýl. Hľadáte ideálne zloženie jedálnička, zlepšujete si kondíciu.

Neptún je v znamení Rýb a v rámci vášho horoskopu v ôsmom dome. Je to astrologický dom, ktorý súvisí s háklivými témami. Ide o sexuálnu oblasť a o financie, spoločné s ďalšími ľuďmi. Pokiaľ je reč o erotike, vaša fantázia a sny budú počas uvedených rokov bez hraníc, čo môže byť pomerne príjemné. Horšie je to s financiami. Pozor na vklady v banke, investície, dedičstvá a peniaze, zdieľané spoločne s niekým iným. Venujte financiám väčšiu pozornosť - inak sa vám súkromný, alebo nejaký inštitucionálny "partner" postará o poriadne straty.

Urán v Býkovi od marca 2019 do júla 2025 vás povzbudzuje k tomu, aby ste sa nebáli hľadať uplatnenie v oblastiach, o ktorých ste doteraz vôbec neuvažovali. V kariére sa smelo púšťate neprebádanými smermi. Presadzujete novátorské postupy, alebo sa snažíte uplatniť svoj novoobjavený talent.

A teraz sa už venujme podrobnejšie roku 2024. Pozrime sa na SaturnJupiter. Kombinovaný vplyv týchto planét má najväčší význam pri určovaní základných trendov nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Saturn je v znamení Rýb. S trochou cynizmu by sme mohli povedať, že to pre vás znamená menej sexu a viac daní. Upresnime to. Pokiaľ ide o sex, možno je ho naozaj menej, alebo pre vás stráca dočasne svoj význam, prípadne sa objavujú nejaké problémy, ktoré je treba riešiť s odborníkmi. Tak, či tak, to, čo vyzerá ako problém, môže byť o rok, dva, dávno zabudnutou záležitosťou.
Pokiaľ ide o dane, resp. financie, tých sa Saturn v tejto pozícii takisto dotýka. Váš vlastný zárobok je v relatívnom bezpečí, ale iné finančné zdroje môžu zlyhávať. Napríklad partner/parnerka prichádza náhle o zamestnanie, alebo to nevyšlo s nejakou pôžičkou, či dedičstvom. Ak sa musíte venovať spravovaniu majetku iných ľudí (bankovníctvo, poisťovníctvo, účtovníctvo, atď.), alebo je dosiahnutie pracovného úspechu závislé na financiách z cudzích zdrojov, potom takisto počítajte so zvýšenými nárokmi.
Najšťastnejšia z planét, Jupiter, je do konca mája v Býkovi a potom prejde na dvanásť mesiacov do znamenia Blížencov. Znamenie Býka súvisí u vás najmä s desiatym astrologickým domom - domom kariéry. Prežívate jedno z najúspešnejších období vášho života, pokiaľ ide o zamestnanie, alebo zlepšenie spoločenského postavenia. Cestujte za prácou, ale len ak je to nevyhnutné a využite, že sú vám vplyvné autority naklonené, neodmietajte ponúkajúce sa príležitosti a zužitkujte do mája všetky svoje znalosti a skúsenosti.
Potom Jupiter prejde do znamenia Blížencov, symbolizujúceho u vás jedenásty astrologický dom - dom priateľstva. Dostanete sa do centra spoločenského diania. Okruh vašich známych sa rozšíri o nové, zaujímavé tváre. Aj starí priatelia sa opäť vynoria.

A na záver ešte raz - čo ÁNO a čo NIE v roku 2024:

©  Aktuálne mesačné horoskopy - AstroTouch