Horoskop Kozorožec Kozorožec vo februári 2024

Merkúr (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (pondelok) 05. 2. 2024
Slnko (Vodnár) konjunkcia (Vodnár) Mesiac (nov) (piatok) 09. 2. 2024
Mars (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (utorok) 13. 2. 2024
Venuša (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (piatok) 16. 2. 2024
Slnko (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (pondelok) 19. 2. 2024
Merkúr (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (piatok) 23. 2. 2024
Slnko (Ryby) opozícia (Panna) Mesiac (spln) (sobota) 24. 2. 2024

Prvé dni je Mars ešte vo vašom znamení. Tým sa zavŕši obdobie, počas ktorého sa venujete v prvom rade sebe, svojmu vzhľadu a záujmom. Mars vás vyzbrojuje energiou a rozhodnosťou.

Tento mesiac ale svoju energiu využijete najmä na to, aby ste si čo najviac zvýšili príjmy. Slnko v dome peňazí vám dáva možnosť rozbehnúť sa za vysnívanou finančnou príležitosťou. Ak chcete požiadať o zvýšenie platu, urobte to teraz. Prípadne naštartujte nový projekt. Spoliehajte sa však najmä na seba. Prilepšenie nebude súvisieť s výhrou, dedičstvom, pôžičkou a pod.

Pravdepodobne to rýchlo pochopíte a plní entuziazmu sa pustíte do zarábania peňazí vlastnými silami. Toto nadšenie vám vydrží minimálne niekoľko týždňov.

Koncom mesiaca bude Slnko už v dome komunikácie, takže pre zmenu upriamite pozornosť na ľudí okolo seba. Čakajú vás výlety, vychádzky a množstvo stretnutí a rozhovorov s vašimi blízkymi.

Zhrnutie:
Hovorí sa, že peniaze nie sú všetko, ale vy to teraz asi vidíte inak. Vyzerá to tak, že ste sa rozhodli dohnať všetko, čo ste v tomto smere zameškali. Nejakú dobu budete len zarábať, zarábať a zarábať. Až koncom mesiaca si nájdete čas aj pre svojich najbližších.

Kozorožec v roku 2024

Pozrieme sa najprv na súčasný vzťah najvzdialenejších planét k vášmu horoskopu. Ide o Pluto, NeptúnUrán. Tie podľa astrológie určujú dlhodobé (niekoľkoročné) trendy, ktoré nás sprevádzajú našimi životmi.

Explanéta Pluto je vo vašom znamení až do roku 2024. Na dlhé roky sa stávate veľmi asertívnou osobou. Húževnato bojujete za všetko, čo je pre vás naozaj dôležité. Pluto symbolizuje smrť, znovuzrodenie, prerod. Prežívate obdobie nových začiatkov. Povrchnosť vás už neláka. Vo všetkom hľadáte hlbšie významy. Nie je vylúčené, že sa začínate zaujímať o psychoanalýzu, alebo relaxačné, či meditačné techniky.

Prítomnosť Neptúnu v treťom astrologickom dome je skvelou správou, ak ste básnik, ale horšou, ak si vaša profesia žiada rigoróznosť a exaktné narábanie s faktami a informáciami. Snívanie vám teraz ide skvele, ale snaha rozumieť ostatným a byť pre nich zrozumiteľný môže občas narážať na bariéry.

Urán je od marca 2019 do júla 2025 v Býkovi, čo je u vás znamenie domu potešenia. Počas týchto rokov pozor na hazardné hry a finančné špekulácie. Na druhej strane - uplatní sa vaša kreativita. V ľúbostnej oblasti možno prekvapia nekonvenčné známosti, ktoré ovšem ľahko môžu skončiť náhlymi rozchodmi. Zmeny by sa mohli týkať aj detí.

A teraz sa už venujme podrobnejšie roku 2024. Pozrime sa na SaturnJupiter. Kombinovaný vplyv týchto planét má najväčší význam pri určovaní základných trendov nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Saturn sa tento rok nepohne zo znamenia Rýb. Tie sú pre vás znamením astrologického domu komunikácie. Budete sa potýkať s problémami pri snahe presadiť svoje názory v komunikácii s najbližším okolím. Týka sa to najmä dávnych priateľov, súrodencov, susedov, prípadne spolupracovníkov. Niekto vás bude - možno len v malej miere, ale vytrvalo - obmedzovať, či blokovať vaše snaženie. Saturn vás naučí efektívne zvládať takéto situácie a nabáda aj k dopĺňaniu vzdelania, či zručnosti v nejakom smere, čo v konečnom dôsledku posilní vaše pozície.
Jupiter je do konca mája v Býkovi a potom prejde na dvanásť mesiacov do znamenia Blížencov. Veľkorysý Jupiter v Býkovi súvisí u vás s piatym astrologickým domom. Nabáda vás, aby ste sa vrátili k činnostiam, ktoré vás tešia, ale už celé roky ste ich zanedbávali. Prežijete detsky hravé a šťastné obdobie. Tento rok sa môžete stať aj šťastnými rodičmi, alebo si vychutnať zábavu s deťmi, ktoré už máte.
Po máji sa očakáva, že vplyv Jupitera bude mať výrazný dosah predovšetkým na pracovné povinnosti, každodennú rutinu, zdravotný stav a fyzickú kondíciu. Životné a pracovné podmienky sa ukážu ako takmer optimálne. V práci sa vám bude dariť a zdravotné problémy vás pravdepodobne obídu. Táto idylka pri troche šťastia potrvá až do júna 2025.

A na záver ešte raz - čo ÁNO a čo NIE v roku 2024:

©  Aktuálne mesačné horoskopy - AstroTouch