Horoskop Váhy Váhy v januári 2017

Venuša (Vodnár) vstupuje do znamenia Ryby (utorok) 03. 1. 2017
Merkúr (Kozorožec) vstupuje do znamenia Strelec (streda) 04. 1. 2017
Merkúr (Strelec) sa začína pohybovať priamo (sobota) 07. 1. 2017
Slnko (Kozorožec) opozícia (Rak) Mesiac (spln) (štvrtok) 12. 1. 2017
Merkúr (Strelec) vstupuje do znamenia Kozorožec (štvrtok) 12. 1. 2017
Slnko (Kozorožec) vstupuje do znamenia Vodnár (štvrtok) 19. 1. 2017
Slnko (Vodnár) konjunkcia (Vodnár) Mesiac (nov) (sobota) 28. 1. 2017
Mars (Ryby) vstupuje do znamenia Baran (sobota) 28. 1. 2017

V januári bude červená planéta vo vašom astrologickom dome zdravia a práce. Zdravotné záležitosti a pracovné povinnosti budú prioritou. S podporou Marsu dokážete zvládnuť množstvo nakopenej rutinnej práce. Je takmer isté, že začnete intenzívne pracovať aj na svojej kondícii.

O slovo sa ale hlásia aj záležitosti domova a rodiny. Naznačujú to Slnko s Merkúrom v dome domova. Strávite veľa času s deťmi, alebo rodičmi. Možno sa vám podarí pokročiť aj pri zakladaní alebo vylepšovaní rodinného hniezda.

Do rodinného života môže čiastočne zasiahnuť aj spln Mesiaca 12. januára, ktorý prinesie výpoveď v zamestnaní, alebo aspoň ukončenie istej pracovnej etapy.

Po prvých troch týždňoch sa Slnko presunie do ďalšieho znamenia a prinesie čas tvorivosti, ale aj flirtu a zábavy. V takomto duchu by sa mali niesť najmä dni okolo novu 28. januára, ale podobne hravá atmosféra sa udrží ešte niekoľko týždňov.

Zhrnutie:
Musíte zvládnuť kopu roboty, ale nebude chýbať ani čas, strávený s rodinou. Záver januára bude uvoľnený a plný radosti.

Váhy v roku 2017

Pozrieme sa najprv na súčasný vzťah najvzdialenejších planét k vášmu horoskopu. Ide o Pluto, NeptúnUrán. Tie podľa astrológie určujú dlhodobé (niekoľkoročné) trendy, ktoré nás sprevádzajú našimi životmi.

Pluto, explanéta spájaná so smrťou a znovuzrodením, zostane v Kozorožcovi až do roku 2024. Pre Váhy to znamená dôraz na záležitosti domu domova. Pluto dokáže búrať a budovať nanovo. To, čo pre vás v súčasnosti predstavuje rodinu, môže mať o niekoľko rokov úplne inú podobu. Alebo sa táto premena týka len bývania. V tom prípade je možné časté sťahovanie, stavanie, alebo búranie a dôkladné rekonštrukcie.

Neptún sa na dlhé roky presunul do Rýb. Vo vašom prípade to znamená, že svojím idealizmom a neistotou ovplyvňuje namä záležitosti šiesteho domu (domu zdravia a práce). Prechod Neptúnu šiestym domom býva sprevádzaný precitlivelosťou, nástojčivou potrebou slúžiť druhým ľuďom a následne občas pocitom, že sme obeťami, že sa nechávame využívať. Často je problémom efektívne si zorganizovať každodenné praktické povinnosti. Pri rutinných činnostiach bude ťažké sústrediť sa. Ak si vaše zamestnanie vyžaduje veľa monotónnej roboty, začnete túžobne snívať o inej práci. Objavuje sa aj iracionálny strach o zdravie. Dbajte na správnu životosprávu a vyhýbajte sa alkoholu, liekom a návykovým látkam.

Urán v Baranovi (vo vašom horoskope znamenie domu partnerstva) prináša v rokoch 2011-2018 tendencie vstupovať do osobných, alebo pracovných spojenectiev s ľuďmi, s ktorými nie ste na rovnakej vlnovej dĺžke. Možno príde láska na prvý pohľad, alebo dokonca neuvážený vstup do manželstva a je možné, že tento vzťah aj rovnako náhle ukončíte. Vaše partnerstvo môže ovšem prerásť aj do pevného, dlhodobého vzťahu. Potom symbolizuje Urán len originalitu a nekonvenčnosť partnerovej/partnerkinej povahy. Aj v prípade, že už žijete v spokojnom, stabilnom vzťahu, Urán, putujúci siedmym domom, sa postará o vzrušujúce prekvapenia.

A teraz sa už venujme podrobnejšie roku 2017. Pozrime sa na SaturnJupiter. Kombinovaný vplyv týchto planét má najväčší význam pri určovaní základných trendov nasledujúcich dvanástich mesiacov.

Saturn je do 20. decembra 2017 v Strelcovi. Strelec je pre Váhy znamením astrologického domu komunikácie. Možno sa už potýkate s problémami, keď sa snažíte presadiť svoje názory pri komunikácii s najbližším okolím. Týka sa to najmä dávnych priateľov, súrodencov, susedov, prípadne spolupracovníkov. Niekto vás - možno len v malej miere, ale vytrvalo - obmedzuje, či blokuje vaše snaženie. Saturn vás teraz učí efektívne zvládať takéto situácie a nabáda aj k dopĺňaniu vzdelania, či zručnosti v nejakom smere, čo v konečnom dôsledku posilní vaše pozície.

Jupiter do 10. októbra prechádza vaším znamením. Jeho šťastný vplyv sa sústredí na veľkorysé osobné plány. Prvý polrok budete s veľkým optimizmom a odvahou uskutočňovať svoje nové životné rozhodnutia. Budete cestovať, alebo opäť študovať, či objavovať. Dočkáte sa ocenenia a úspechu.

Od októbra, keď Jupiter prejde do znamenia Škorpióna, si vďaka vlastnej šikovnosti aj finančne prilepšíte. Ale nezabudnite si potom z tej kopy peňazí odložiť aj na horšie časy.

A na záver ešte raz - čo ÁNO a čo NIE v roku 2017:

©  Aktuálne mesačné horoskopy - AstroTouch